בגיל המעבר צורת הגוף נוטה להשתנות בעקבות הירידה ברמות האסטרוגן. ישנה נטייה לצבור יותר שומן סביב המותניים ולאבד מסת שריר, אלא אם את מקפידה על פעילות גופנית. כלומר בגיל המעבר מרבית הנשים מסגלות לעצמן צורת תפוח גם אם הן לא מוסיפות במשקל. השינוי בצורת הגוף מתבטא ב"צמיג" החדש סביב הבטן. בעזרת דיקור מדויק ומקצועי ושינוי תזונתי ניתן להוריד את אותו צמיג ולהקטין את הקיף המותניים. הירידה במשקל בגיל המעבר מתחילה לרוב מאזור הבטן מאחר והשומן התוך בטני זמין יותר לעומת השומן התת עורי.

בניגוד למה שמקובל לחשוב מיקום השומן חשוב לא פחות ממשקלו. נהוג להבחין בין שומן הממוקם באזור הבטן ויוצר צורת גוף דמוית תפוח לעומת שומן הממוקם באזור האגן ומדמה את הגוף לאגס .במרבית במקרים השומן הבטני מסוכן יותר משומן הממוקם באזור האגן. אחת הסיבות לכך היא שהשומן הבטני העודף מצטבר סביב האיברים הפנימיים שבבטן ולוחץ על המעיים, הכליות, הלבלב והכבד .
 
בנוסף לכך, השומן התוך בטני  פעיל יותר מבחינה מטבולית לעומת השומן התת עורי (זה שניתן לצבוט).  השומן התוך בטני  מוריד את הרגישות לאינסולין, מעלה את רמת הטריגליצרידים ומעלה לחץ דם. כל אלו מגבירים את הסיכון לפתח סוכרת או מחלת לב וללקות בסוגים שונים של סרטן.
צורת הגוף משפיעה גם על חומרת תופעות גיל המעבר (גלי חום, הזעות, נדודי שינה וכדומה). נשות תפוח נוטות לסבול פחות מתופעות גיל המעבר מאחר והשומן התוך בטני ממשיך להפריש נגזרת של אסטרוגן (אסארדיול) גם לאחר הירידה בתפקוד השחלות בהפרשת אסטרוגן.

אצל נשות האגס ונשים רזות בכלל תופעות גיל המעבר יופיעו בצורה החמורה ביותר: גלי חום חזקים, אי שקט, מצבי רוח, בעיות שינה וכדומה. מאחר ולהן תהיה רמה נמוכה יותר של אסטרוגן לעומת נשות התפוח ונשים בעלות משקל עודף  .
אם את נמצאת בגיל המעבר או בטרום גיל המעבר ואת מרגישה שצורת גופך משתנה, אני ממליצה לך להגיע לקליניקה לסדרת טיפולי דיקור. טיפולי הדיקור יסייעו לך להוריד במשקל ויפחיתו באופן משמעותי את תופעות כגון: גלי חום, הזעות לילה, עצבנות, יובש וגינאלי, חשק מיני ירוד.

לתיאום פגישה 
072-2499861052-6146854
רעננה, אחוזה 198. מרכז גולן.
תוכלי גם להשאיר הודעה
ונחזור אלייך- לחצי כאן

KETO# לנשים

להשיג את המשקל שאת אוהבת

כל מה שאת צריכה לדעת כדי להתחיל לראות תוצאות

WhatsApp Image 2021-01-18 at 10.49.35

הצטרפי לדיוור חודשי - מידע, טיפים, מתכונים, תכנים מרחבי העולם ופוסטים חדשים.

×
×

עגלת קניות

אני אשמח למסור לך פרטים נוספים

אחוזה 198, מרכז גולן, רעננה