בכדי להבין את עקרונות הרפואה הסינית, עלייך לשים בצד את כל שידוע לך מתחום הביולוגיה, הפיזיולוגיה והרפואה המערבית. לרפואה הסינית יש תיאוריות ייחודיות אודות גוף האדם ותפקודי האיברים. התיאוריות של הרפואה הסינית לגבי הפיזיולוגיה של גוף האדם אינן יכולות ואינן אמורות לעמוד בהשוואה לרפואה המערבית. כל אחת מהרפואות (הסינית והמערבית) עומדת בזכות עצמה ובעלת הגיון שונה לפיו היא מאבחנת את הגוף ואת המצב הבריאותי.

על מנת להבין את הרעיון של תיאוריות שונות לגוף אחד, ניתן להשתמש במטאפורה של מפות. ישנה מפות שונות: מפה מטאורולוגית, מפה טופוגראפית מפת משקעים וכד'. כל המפות מתארות את אותו השטח אבל כל אחת בוחנת אספקט אחר לפי קריטריונים שונים.
הרפואה הסינית, בדומה למפה, מציעה ראייה שונה שאינה סותרת לזו של הרפואה המערבית, תיאוריה דרכה ניתן להתבונן בגוף האדם ולאבחן את מצביו השונים.

אתגר נוסף בהבנת הרפואה הסינית קשור לאיברי הגוף ברפואה הסינית. תיאור האיברים ברפואה הסינית חופף לעיתים לתיאור הפיזיולוגי המערבי אך יותר רחב ממנו (הרחבה- איברים מרידאנים ורגשות). כל איבר ברפואה הסינית מזוהה עם רגש מסוים, צבע , הפרשת גוף, מערכת איברים התומכת בו, איבר בו הוא מתבטא וכדומה. לדוגמא: הכבד ברפואה הסינית מזוהה עם הצבע הירוק- כחול; רגש- כעס; הפרשת גוף- דמעות; איברים תומכים- כליות וריאות; מתבטא בעיניים.

לתיאום פגישה 
072-2499861052-6146854
רעננה, אחוזה 198. מרכז גולן.
תוכלי גם להשאיר הודעה
ונחזור אלייך- לחצי כאן

KETO# לנשים

להשיג את המשקל שאת אוהבת

כל מה שאת צריכה לדעת כדי להתחיל לראות תוצאות

WhatsApp Image 2021-01-18 at 10.49.35

לחיות בסגנון

KETO# לנשים

מתכונים והדרכה להמשך הירידה

כל מה שאת צריכה לדעת כדי להמשיך לראות תוצאות

WhatsApp Image 2022-10-11 at 21.22.45

הצטרפי לדיוור חודשי - מידע, טיפים, מתכונים, תכנים מרחבי העולם ופוסטים חדשים.

תפריט נגישות

×
×

עגלת קניות

אני אשמח למסור לך פרטים נוספים

אחוזה 198, מרכז גולן, רעננה