קשה לקבוע מספר מדויק של טיפולים מאחר וכל מטוופלת מגיבה באופן שונה לטיפולים. כמו כן, זה תלוי אם במצב הבריאותי של המטופלת, האם היא לוקחת תרופות קבועות או לא. מרבית המטופלות מרגישות הקלה משמעותית בין הטיפול  השלישילטיפול החמישי. הטיפולים הראשונים נעשים פעם בשבוע. לאחר מכן, נעבור לטיפולי תחזוקה הנעשים בתדירות של שבועיים או שלושה שבועות. במשך כל התהליך, עדי מלווה כל מטופלת ומעניקה לה תמיכה והדרכה.

לרוב, גלי החום חולפים ואינם חוזרים. אולם, ישנם מקרים בהם נדרשים "טיפולי תחזוקה". טיפולי התחזוקה הם טיפולי דיקור הנעשים כל חודש או טיפולים בתקופות הידועות כבעיתיות, לדוגמאת בקופות לחוצות יותר מהרגיל או כאשר המצב הבריאותי משתנה.

במרבית המקרים נפגשים לטיפול פעם בשבוע למשך שלושה עד חמישה שבועות. ישנם מקרים חריגים בהם יש צורך להיפגש פעמיים בשבוע על מנת להשיג השפעה מהירה יותר.

תחילה אציין כי הדיקור נעשה עם מחטים סטריליות חד פעמיות. מחטי הדיקור באות בגדלים ובאורכים שונים. לכן, אם המטופלת רגישה או חוששת מהמחטים ניתן לבחור במחטים הדקות ביותר המצופות סיליקון. ציפוי הסיליקון מסייע להפחתת תחושת הכאב. הכאב המופיע לרוב נובע מהחדרת המחט אבל לאחר שהמחט הוחדרה לא מרגישים דבר. 

נשים רבות מניחות כי תופעות גיל המעבר מייצגות את שגרת החיים הצפויה להן מעכשיו והלאה.  אולם, תופעות גיל המעבר הן למעשה תסמיני הסתגלות של הגוף למאזן ההורמונאלי החדש.  בגיל מעבר טבעי הסימפטומים עלולים להימשך כ 5-10 שנים בערך.  תחילה הסימפטומים יהיו חזקים ועוצמתיים יותר עד שיגיעו לנקודת השיא ולאחר מכן ייפחתו באפן הדרגתי. טיפולי הדיקור בקליניקה משפיעים על תהליך ההסתגלות של הגוף למאזן ההורמונים החדש ומקצרים את משך הופעת גלי החום ואת עוצמתם. לרוב, גלי החום ב גיל המעבר מגיעים עם תסמינים נוספים, כגון: עלייה במשקל, דפיקות לב, אי שקט, עצבנות…  מאחר וכל הסימפטומים קשורים זה לזה, טיפול דיקור בסימפטום אחד עשוי להביא להקלה על שאר הסימפטומים.

טיפולי הדיקור מתאימים לנשים המעוניינות לטפל בתופעות גיל המעבר אך חוששות ממטיפול הורמונלי או מבעיות בריאותיות  העלולות להתלוות לטיפול ההורמונלי. טיפולי הדיקור לתופעות גיל המעבר מתאימים גם נשים המקבלות טיפול הורמונלי (HRT) אך מעוניינות להפסיק אותו. במקרה הזה טיפולי הדיקור יסייעו לגוף להתרגל למצב בו אין אספקת הורמונים חיצונית וימנעו את "תסמיני הגמילה" העשויים להופיע בהפסקת הטיפול ההורמונאלי.

KETO# לנשים

להשיג את המשקל שאת אוהבת

כל מה שאת צריכה לדעת כדי להתחיל לראות תוצאות

WhatsApp Image 2021-01-18 at 10.49.35

לחיות בסגנון

KETO# לנשים

מתכונים והדרכה להמשך הירידה

כל מה שאת צריכה לדעת כדי להמשיך לראות תוצאות

WhatsApp Image 2022-10-11 at 21.22.45

הצטרפי לדיוור חודשי - מידע, טיפים, מתכונים, תכנים מרחבי העולם ופוסטים חדשים.

תפריט נגישות

×
×

עגלת קניות

אני אשמח למסור לך פרטים נוספים

אחוזה 198, מרכז גולן, רעננה