יתרונות הרפואה סינית לטיפול בתופעות גיל המעבר          
מדוע כדאי לך לבחור ברפואה הסינית לטיפול בתופעות גיל המעבר?

להלן יתרונות הרפואה הסינית המסורתית (Traditional Chinese medicine- TCM) בטיפול בתופעות גיל המעבר.
1. הרפואה הסינית היא רפואה כוללת:
ברפואה הסינית כל סימן וסימפטום אינו עומד בפני עצמו אלא מקבל משמעות ביחס לסימפטומים הנוספים היוצרים ביחד את התמונה השלמה.
לדוגמא, אישה בגיל המעבר יכולה להתלונן על בטן נפוחה, גזים, צואה רכה, גלי חום, סחרחורות, עייפות וכאב גב תחתון. רופא מערבי יטפל בכל סימפטום בנפרד. כלומר, ירשום תרופה אחת לצואה הרכה, תרופה נוספת לגזים ואחרת לטיפול בכאבי גב תחתון וכך גם לשאר הסימפטומים.
ייתכן שהרופא המערבי ישקול להפנות את האישה לרופאים מומחים כגון: גסטרולוג לבעיות בעיכול, גניקולוג לטיפול בגלי חום המזוהים עם גיל המעבר ולאורתופד לטיפול בכאבי הגב התחתון.
לעומתו, המטפל ברפואה הסינית אינו יכול לטפל בסימפטום בודד מבלי להתבונן על התמונה השלמה. זאת מאחר וכל סימפטום מקבל משמעות שונה בהתאם לסימפטומים המתלווים אליו. לאור זאת אפשר להבין מדוע אין פורמולה אחת של דיקור או צמחי מרפא המתאימה לכל מטופלת המתלוננת על גלי חום בגיל המעבר. לדוגמא, אישה המתלוננת על גלי חום בנוסף לכאבי ראש, הזעות, צריבה וגרד בנרתיק תקבל טיפול דיקור שונה מאישה המתלוננת על גלי חום בנוסף לבטן נפוחה, שלשולים ותחושת קור בין גלי החום.

2. הרפואה הסינית היא רפואה אינדיווידואלית: 
 הרפואה הסינית מציעה טיפול ספציפי, אינדווידואלי לכל מטופלת,לעומת הרפואה המערבית. דוגמא טובה לכך היא הטיפול המערבי בתופעת העצירות הכרונית. הטיפול הבסיסי המוצע ברפואה המערבית הוא נרות גליצרין במקרים קלים ותרופות משלשלות במקרים חמורים יותר.
לעומת זאת, ברופאה הסינית מטופלת המתלוננת על עצירות כרונית תעבור תשאול מלא. התשאול עשוי לחשוף סימפטומים נוספים אשר ביחד יכולים להרכיב תבניות שונות ותוכנית טיפול שונה בהתאמה. הטיפול ברפואה הסינית "נתפר" לכל מטופלת.דרך טיפול זו משפרת את יעילות הטיפול ומפחיתה תופעות לוואי.

3. הרפואה הסינית היא רפואה מונעת:
ברפואה הקונוונציונאלית/המערבית הטיפול לבעיה כלשהי נעשה רק לאחר שהופיעו תסמינים, כלומר כשהמחלה כבר בשלבים מתקדמים. לעומת זאת, הרפואה הסינית מציעה טיפול לבעיה בטרם הופיעו תסמינים ממשיים המעידים על קיומה של מחלה. לדוגמא, כאשר מטופלת בגיל המעבר מתלוננת על בעיות כגון: תחושת גוש תקוע בגרון, עצבנות, קור בפלג גוף תחתון, המטפל ברפואה הסינית יאבחן את הסינדרומים הגורמים לתופעות המתוארות ויתאים טיפול הולם שיביא לשיפור התסמינים וימנע החמרה במצב. הרפואה הקונוונציונאלית מתקשה לטפל בתסמינים המתוארים מאחר וברוב המקרים לא ניתן למצוא ממצאים בבדיקות הדם ובבדיקות מעמיקות יותר. 

טיפול בבעיות חסרות משמעות, לכאורה, עשוי לסייע במניעת בעיות מורכבות יותר ומחלות חמורות. שכן, בעיה כגון תחושת עצבנות מתמשכת בהעדר טיפול הולם יכולה להתפתח לבעיה חמורה יותר המשפיעה על מגוון מערכות בגוף, כגון: צרבות, כאבי ראש, מגרנות, "טיקים", רעב מוגבר ועוד.

4. הרפואה הסינית מציעה שיפור עצמי:
גניקולוגיה הוא תחום בו הרפואה הסינית מתמחה בו מזה 2,000 שנה ומחזיקה תיעוד קליני הנפרש על יותר מעשרות ספרים.
חלק מהצלחת הטיפול כרוכה בשיתוף המטופל בתהליך. השיתוף מאפשר למטופלת להתערב ולקחת חלק פעיל בטיפול על-ידי שינוי התזונה, פעילות גופנית, הרגלי שינה ועוד. מעורבות המטופלת בתהליך מאפשרת לה להבין את ההיגיון מאחורי הרפואה הסינית ולכן מקנה לה כלים להתמודד עם בעיות העלולות לצוץ בהמשך הדרך. בדרך זו הרפואה הסינית מאפשרת למטופלת להגדיל השפעתה ושליטתה על מצבה הבריאותי.
לסיכום, ישנם מספר יתרונות עיקריים לבחירת הרפואה הסינית לטיפול בתופעות גיל המעבר או בכל בעיה אחרת:
1. הוליסטית- הרפואה הסינית מתארת ואבחנת את המטופלת כתמונת נוף המורכבת ממגוון גורמים. כך, כל חלק נמצא בקשר עם מכלול החלקים הנותרים ולא ניתן להפריד בינהם.
2. התאמה אישית- הרפואה הסינית מאבחנת כל מטופל כמקרה יחיד ומיוחד ו"תופרת" לו טיפול העונה בדיוק על צרכיו. כך, ייתכן ששתי נשים סובלות מאותה הבעיה יקבלו טיפול שונה או להיפך שתי נשים המציגות בעיות שונות יקבלו טיפול זהה.
3. מניעה- מאחר והרפואה הסינית מטפלת הן במימד הפיזי של אדם והן במימד הנפשי-רגשי, ניתן למנוע התפתחות של מחלות ובעיות מורכבות על ידי טיפול בסימנים המקדימים, כגון: כאבים לא מוסברים בצידי הגוף, שינויים במצבי רוח, התפרצויות זעם ועוד.
4. שיתוף המטופל- הרפואה הסינית מאפשרת למטופלת להבין את דרך הטיפול ולהפוך לשותפה פעילה בתהליך על ידי הקניית הכלים המתאימים כגון: שינויים בתזונה, פעילות גופנית וכד'.

לתיאום פגישה 
072-2499861052-6146854
רעננה, אחוזה 198. מרכז גולן.
תוכלי גם להשאיר הודעה
ונחזור אלייך- לחצי כאן

KETO# לנשים

להשיג את המשקל שאת אוהבת

כל מה שאת צריכה לדעת כדי להתחיל לראות תוצאות

WhatsApp Image 2021-01-18 at 10.49.35

לחיות בסגנון

KETO# לנשים

מתכונים והדרכה להמשך הירידה

כל מה שאת צריכה לדעת כדי להמשיך לראות תוצאות

WhatsApp Image 2022-10-11 at 21.22.45

הצטרפי לדיוור חודשי - מידע, טיפים, מתכונים, תכנים מרחבי העולם ופוסטים חדשים.

תפריט נגישות

×
×

עגלת קניות

אני אשמח למסור לך פרטים נוספים

אחוזה 198, מרכז גולן, רעננה