מאמרים רבים נכתבו על התרומה של פעילות גופנית לשמירה על הבריאות הכללית, אך מעט מדי נאמר על תרומתה המשמעותית בגיל המעבר.
תקופת גיל המעבר מאופיינת בירידה ברמות האסטרוגן והפרוגסטרון. לירידה ברמות האסטרוגן ישנן השלכות רבות ובינהן פגיעה בתפקוד יעיל של הלב ומערכת כלי הדם.  מחקרים מראים כי שכיחותן של מחלות לב עולה אחרי הפסקת הווסת והירידה ברמות האסטרוגן.

אם אינך מתעמלת באופן קבוע לא מאוחר מדי להתחיל . פעילות גופנית חיונית להפחתת מתח, שמירה על משקל ומניעת מחלות לב.
מחקרים מראים כי לנשים שעושות פעילות אירובית באופן קבוע יש סיכוי נמוך יותר לפתח סרטן. כמו כן, פעילות גופנית הוכחה כמורידה כולסטרול, סוכרת,אוסטאופורוזיס ומפחיתה הזדקנות.

סיבה נוספת להתחיל להתעמל דווקא בגיל המעבר היא ירידה במשקל ושמירה על משקל תקין. ידוע כי לאחר הפסקת הווסת תאי שומן ממשיכים להפריש נגזרת של אסטרוגן ברמות נמוכות. עובדה זו עשויה להסביר מדוע העיכול ופירוק השומנים נחלשים בסביבות גילאי 45-50. שכן, פירוק לא יעיל של שומנים מאפשר אגירה גדולה יותר של תאי שומן המעודדת הפרשה גדולה יותר של אסטרוגן ולכן המשכיות של המחזור. 

בראייה סינית,  מחקרים מראים כי פעילות גופנית מסייעת בהורדת מתח ובהקטנת סטגנציה/תקיעות. פעילות גופנית מניעה את הצ'י והדם.
כאשר הצ'י זורם בצורה חופשית המצב הרגשי יהיה מאוזן ולא תהיה דומיננטיות של רגש מסוים (כגון: עצב,כעס, תסכול וכד'). נשים בגיל המעבר הסובלות מנטייה לעצבנות, כעס או מצבי רוח ישפרו את מצבן הרגשי באופן משמעותי בעזרת פעילות גופנית קבועה.
לפי הרפואה הסינית, פעילות גופנית מחזקת את תפקודי הטחול ולכן מסייעת לעיכול, להתמרה של ליחה ולהעלאת הצ'י, רמות האנרגיה. התנועה מסייעת למערכות הגוף להפטר מתוצרי הלוואי של העיכול (כגון: לחות וליחה) העשויים להצטבר ולגרום להשמנה, מיומות וגידולים.
 
אם אינך מעוניינת להירשם למכוני כושר ישנן הרבה פעילויות יומיומיות הנחשבות לפעילות גופנית. ניקיון הבית, עבודות גינה, הליכה ברגל לעבודה, שטיפת מכונית כל הפעילויות הללו אם מבוצעות באופן קבוע ליותר מ 30 דקות כל פעם נחשבות לפעילות גופנית.
 
 
חשוב שתבחרי בפעילות שתוכלי להתמיד בה ולא כזו שתגרום לך להפסיק באמצע ותשכנע אותך כי אינך יכולה להתמיד בפעילות גופנית. ישנן אפשרויות רבות ומגוונות לפעילות גופנית בקבוצה או לבד מול הטלוויזיה. תוכלי לבחור בפעילות שתמיד רצית ללמוד כגון: טניס, ריקודי בטן, ריקודים סלוניים, ריקודי עם.

לתיאום פגישה 
072-2499861052-6146854
רעננה, אחוזה 198. מרכז גולן.
תוכלי גם להשאיר הודעה
ונחזור אלייך- לחצי כאן

KETO# לנשים

להשיג את המשקל שאת אוהבת

כל מה שאת צריכה לדעת כדי להתחיל לראות תוצאות

WhatsApp Image 2021-01-18 at 10.49.35

לחיות בסגנון

KETO# לנשים

מתכונים והדרכה להמשך הירידה

כל מה שאת צריכה לדעת כדי להמשיך לראות תוצאות

WhatsApp Image 2022-10-11 at 21.22.45

הצטרפי לדיוור חודשי - מידע, טיפים, מתכונים, תכנים מרחבי העולם ופוסטים חדשים.

תפריט נגישות

×
×

עגלת קניות

אני אשמח למסור לך פרטים נוספים

אחוזה 198, מרכז גולן, רעננה