ממצאים חדשים: הורמונים בגיל המעבר מגבירים את הסיכון לסרטן השד / ישראל היום, 21.10.10

תקציר:
 לפני כ 5 שנים הרעיד את ארה"ב מחקר גדול, שגילה כי נשים בגיל המעבר שקיבלו טיפול הורמונלי חליפי חולות יותר בסרטן השד. באמצע המחקר (יולי 2002) נאלצו החוקרים להפסיק את המחקר, מאחר שהופיעו יותר מקרי סרטן בקבוצת הנשים בגיל המעבר שקיבלה את הטיפול ההורמנלי החליפי. ד"ר שני פאלוך- שמעון, טוענת כי יש קשר ברור בין ירידה בתחלואנ בסרטן השד בנשים מעל גיל 50 לפבין הפסקה בטיפול הורמונלי חליפי. עוד מדגישה ד"ר פאולוך שמעון כי כדאי להימנע ממתן טיפול הורמונלי תחליפי בגיל המעבר לתקופות ארוכות. אישה בגיל המעבר שנוטלת טיפול צריכה להיות מודעת לסיכונים ולהיות במעקב מוגבר יותר.

האם לטפל בהורמונים בנשים בגיל המעבר- ויכוח מלא בהורמונים/ עיתון ידיעות אחרונות, אוקטובר 2010

לפי איגוד רופאי המשפחה כדאי להימנע ממתן טיפול הורמונלי לנשים בגיל המעבר עד כמה שניתן, בעקבות דו"ח חדש שפורסם השבוע ומצא כי הטיפול מעלה את הסיכון לתמותה מסרטן השד.  במקרים של תופעות גיל המעבר קשות ובלתי נסבלות, ממליץ האיגוד לשקול מתן טיפול הורמונלי לזמן הקצר ביותר ובמינון הנמוך ביותר.
 האגודה הישראלית לגיל המעבר הדגישה כי המלצותיה לא השתנו בעקבות פרסום המלצת רופאי המשפחה : "המלצות האגודה הישראלית לגיל המעבר לנשים בישראל, התואמות את ההמלצות של האגודות בעולם, נותרו כשהיו לאחר פרסום המחקר. טיפול הורמונלי מומלץ לנשים בגיל המעבר הסובלות מתסמיני גיל המעבר. בדרך כלל, לפרק זמן של כחמש שנים בלבד. המינון המומלץ הינו המינון המינימלי האפקטיבי".

דיקור סיני לנשים בגילה המעבר/ עיתון מעריב, זמן השרון 5.10.10

הרפואה הסינית מציעה לנשים הסובלות מתופעות גיל המעבר פתרון טבעי בטוח ויעיל. הטיפול בתופעות גיל המעבר נעשה באמצעות דיקור סיני ייחודי המותאם באופן אישי לכל מטופלת. במידת הצורך, ניתן להוסיף
פורמולת צמחי מרפא על מנת לייעל ולהעצים את השפעת הטיפול.
ירידה במשקל בגיל המעבר- הדיקור והטכניקות השונות המופעלות על המחטים כגון: גירוי חשמלי נמוך וחימום משלימים  את עבודת הצמחים וביחד מרכיבים טיפול ייחודי המעודד ירידה במשקל.  הדיקור באוזן שהוכח כיעיל במיוחד לירידה במשקל  מאפשר להשפיע על התיאבון, מרכז השובע, בלוטת התריס ועוד גם כשהמטופלת איננה נמצאת בקליניקה.
לפי אספינו- ברגמן, מטפלת ברפואה סינית: "מתוך ניסיון המבוסס על סקר מטופלות בקליניקה ניתן לקבוע בצורה מוכחת כי דיקור סיני בשילוב עם דיאטה מאוזנת המותאמת אישית  מהווים שילוב מנצח לירידה במשקל ולהקלת תופעות גיל המעבר".

הבהלה מהורמונים לטיפול בתסמיני גיל המעבר היתה מוגזמת/ ד"ר יצחק רויזמן 19/9/10
תקציר:
לאור הסיכונים הכרוכים בטיפול ההורמונלי החלופי, ולצד החזרה בשנים האחרונות של נשים לטיפול בתופעות גיל המעבר באמצעות הורמונים, מוטב לזכור כי הסיכון לסרטן השד עדיין קיים. על פי מחקרים ועבודות רחבות היקף ניתן לקבוע כי נטילת הטיפול ההורמונלי החלופי מעלה את הסיכון לסרטן השד, כשהוא ניתן ברציפות במשך מעל לשלוש שנים. מוטב כי נשים המטופלות בהורמונים, בייחוד נשים בגיל המעבר, יהיו מודעות לסיכון בהחלטה על הטיפול המתאים בעבורן.

לתיאום פגישה 
072-2499861052-6146854
רעננה, אחוזה 198. מרכז גולן.
תוכלי גם להשאיר הודעה
ונחזור אלייך- לחצי כאן

KETO# לנשים

להשיג את המשקל שאת אוהבת

כל מה שאת צריכה לדעת כדי להתחיל לראות תוצאות

WhatsApp Image 2021-01-18 at 10.49.35

הצטרפי לדיוור חודשי - מידע, טיפים, מתכונים, תכנים מרחבי העולם ופוסטים חדשים.

×
×

עגלת קניות

אני אשמח למסור לך פרטים נוספים

אחוזה 198, מרכז גולן, רעננה