נשים רבות  מזדהות עם תחושת התסכול כאשר הן נעמדות על המשקל והוא תקוע על  אותו המספר, אין ירידה במשקל.
בשלב זה מתחילות מחשבות המסכנות את המשך התהליך:

 "לא אכלתי מה שרציתי ולמרות זאת לא ירדתי במשקל."
"עדיף לי לאכול מה שאני אוהבת וזהו"
"הדיאטה הזו לא עובדת עליי" 
 

מחשבות כאלו עלולות לגרום לנו לנטוש את תהליך הירידה במשקל. באותם שבועות בהם המשקל לא משתנה (או אפילו עולה) נראה כאילו כל ההשקעה היתה לשווא ואנחנו מוצפות בתחושת ייאוש ותסכול.
הנטייה הטבעית שלנו היא לשאוף לתוצאות מהירות וכשהן אינן מגיעות אנחנו מוכנות להרים ידיים ולברוח מהקושי.

 בדרך להשגת משקל היעד יהיו שבועות בהם תהיה ירידה משמעותית במשקל ויהיו שבועות שבהם המשקל יהיה תקוע. חשוב ללמוד מה גורם לעלייה או לעצירה במשקל.
אם הבנו שמשהו בדרך ההתנהגות שלנו לא עובד או לא תורם לתהליך הירידה במשקל אין טעם לחזור שוב על אותה התנהגות בעתיד. אלא, צריך לחשוב על דרך אחרת. 
 
חשוב לזכור, ירידה במשקל דורשת השקעה ומאמץ. הרזיה אינה עיסוק צדדי שמדי פעם חושבים עליו. 
הרזיה היא משימה הדורשת תכנון, כוחות ורצון להתמודד עם קשיים.
 
במאמר זה אסביר אודות המכשולים העומדים בפני נשים שרוצות ומנסות לרדת במשקל (ונשים בכלל) ואציע מספר דרכים לעידוד ההרזיה נכונה ולהרזיה בריאה.
חשוב להבין את התהליכים הפיזיולוגיים מאחורי העצירה בירידה במשקל ואת החשיבות להתמיד ולא להתייאש בתהליך ההרזיה.
להלן גורמים שכיחים המאיטים את תהליך הירידה במשקל:

האטה בקצב חילוף החומרים:
בתהליך הרזיה לאחר מספר שבועות של תפריט דל בקלוריות הגוף מתחיל לחסוך באנרגיה. כלומר, יש פחות ניצול של קלוריות ופחות שריפת שומן בפעילויות היומיומיות שלנו. לכן, חשוב לא להתגייס לדיאטות "כאסח" ולהקפיד על צריכה של 1200-1400 קלוריות ביום.  כמו כן, ייתכן ומדובר בתת פעילות סמויה של בלוטת התריס. לקריאת רשימת התסמינים ודרך האבחון הכנסי למאמר המלא

עצירה פיזיולוגית:
בתחילת כל דיאטה הגוף מפרק שריר ולא שומן. לעומת זאת, בהמשך תהליך ההרזיה הגוף מתחיל לפרק שומן .רקמת שומן מכילה הרבה קלוריות (10,000 קלוריות לקג' אחד) לעומת רקמת חלבון (4,000 קל' לקג' אחד). לכן, אותה דיאטה שבתחילתה הביאה לירידה גדולה 1.5-2 קג' לשבוע יכולה בשבועות הבאים לגרום לירידה פחות משמעותית. למרות שהירידה במשקל תעצר,  במדידה של אחוז השומן תופיע ירידה ועלייה במסת השריר.

מניסיוני, בשלב זה נשים רבות מתחילות לחבל בתהליך ההרזיה שלהן. כאשר המשקל אינו משקף את המאמצים שהושקעו הספק בכדאיות ובהצלחת הדיאטה והדיקור מתחיל לגדול. דווקא בשלב זה חשובה ההתמדה. המעבר מדיאטה לשינוי האורח החיים מלווה בשקיים מסוימים. חשוב שלא להתייאש ולהמשיך בתהליך הירידה במשקל ובטיפולי הדיקור.
 לרוב העצירה בירידה במשקל מגיעה  בשבוע השלישי או הרביעי לתהליך ההרזיה.

אירועים ושמחות משפחתיות:
אירועים שאינם בשגרה יכולים לגרום לחריגה משמעותית בתפריט היומי. למעשה אין צורך האירוע משפחתי גדול ודי בביקור אצל חברים או בייביסיטר לנכדים כדי שנוסיף קלוריות לתפריט היומי ונחבל בתהליך הירידה במשקל. ניתן להתמודד עם מכשול זה בשתי דרכים:
• להגיע לאירוע שבעים- לאכול את התפריט היומי כפי שהוא. באירוע עצמו נקציב מספר טעימות וזהו. סביר שביום כזה לא תהיה ירידה במשקל אלא שמירה על משקל יציב.
• "לחסוך" לקראת האירוע- לאכול פחות במשך היום  כך שבאירוע נוכל לאכול את מרבית הקלוריות. 
כדי שלא נחרוג מדי כדאי להמיר את האוכל הנבחר בפרוסות לחם קל. 

מים, מים, מים:
נשים  נוטות לשכוח לשתות מים או שהן מוותרות לעצמן בכמויות המים. הרצון להיות נמרצות ולבצע את שלל המטלות היומיות מביא נשים  לשתות עוד כוס קפה ולשכוח לשתות מים. בתהליך הרזיה חשוב לשתות כמות מספקת של מים (עד 10 כוסות מים ביום) במשך היום על מנת לשמור על תפקוד תקין של מערכות הגוף .

ניתן להתגבר על העצירה בירידה בעזרת מספר דרכים: 
לא כדאי לצמצם את הצריכה הקלורית היומית! 

הגברת הפעילות הגופנית -ניתן להוסיף הליכה מהירה במשך שעה בכל יום. כך נגביר את הצריכה הקלורית היומית ונגדיל את מסת השריר. שינויים אלו יסייעו לך לשרוף שומן רב יותר בזמן מנוחה. ניתן לבחור בפעילות שאינה ספורטיבית לכשעצמה כגון: ריקודי עם, ריקודי בטן וכדומה.

בחינה מחדש של התפריט היומי- אם את נמצאת במסגרת כלשהי המלווה את השינוי התזונתי שלך כדאי שתבחני מחדש את התפריט שהותאם לך. לכל סוג דם ישנם מזונות המעודדים עלייה במשקל ומזונות המזרזים את הירידה במשקל. במידה והתפריט היומי גדוש במאכלים המכילים מרכיבים תזונתיים הפוגעים בתהליך העיכול (לקטינים) לא תוכלי לרדת במשקל.

דיקור סיני- בעזרת דיקור סיני מקצועי ומדויק ניתן לזרז את תהליך הירידה במשקל ולעודד שריפת שומן. דיקור  סיני מסייע למערכת העיכול בספיגת המרכיבים החיוניים אל הגוף וניצול השומנים והסוכרים לצורכי אנרגיה.
כמו כן, בעזרת הדיקור ניתן להוריד את התשוקה למתוקים האופיינית לנשים בגיל המעבר ולסייע באיזון הרעב.

תוספי תזונה– ייתכן כי את מתקשה להוריד ממשקלך בעקבות חסר תזונתי כלשהו. במקרים כאלו יש צורך להשלים את החסר התזונתי בעזרת תוספי תזונה או צמחי מרפא. לדוגמא במקרה של בעיה בתפקוד בלוטת התריס כמו תת פעילות ניתן להוסיף לתזונה אצות ים העשירות ביוד (לא מומלץ לאנשים המטופלים באלטרוקסין או הרגישים ליוד).

לתיאום פגישה 
072-2499861052-6146854
רעננה, אחוזה 198. מרכז גולן.
תוכלי גם להשאיר הודעה
ונחזור אלייך- לחצי כאן

KETO# לנשים

להשיג את המשקל שאת אוהבת

כל מה שאת צריכה לדעת כדי להתחיל לראות תוצאות

WhatsApp Image 2021-01-18 at 10.49.35

הצטרפי לדיוור חודשי - מידע, טיפים, מתכונים, תכנים מרחבי העולם ופוסטים חדשים.

×
×

עגלת קניות

אני אשמח למסור לך פרטים נוספים

אחוזה 198, מרכז גולן, רעננה