גלי חום הינם הסימפטום השכיח ביותר בתקופת גיל המעבר. 80%-70% מהנשים בתקופה של גיל המעבר או לפניה יסבלו מגלי חום. גל חום מתואר כתחושת חום פתאומית הנמשכת דקות ספורות. גורמת לסומק וחום עז בפנים ובראש. ישנן נשים המרגישות סימן מקדים לפני הופעת הגל חום, כגון: דפיקות לב מואצות או בחילה.

גלי החום יכולים להיות קלים ונסבלים, אך ישנן נשים בגיל המעבר שיחוו גלי חום קשים המלווים בזיעה בעיקר באזור הפנים, החזה והקרקפת. הזעות לילה יופיעו כאשר גלי החום מופיעים בשינה  או לפנות בוקר. במקרים אלו נשים יתלוננו על עייפות בעקבות היקיצות בהופעת גלי החום וההזעות לילה.
עם זאת, ישנן נשים שיחוו מספר גלי חום במהלך היום וגם במהלך הלילה בלי חוקיות כלשהיא בשעות הופעת גלי החום. תדירות הופעת גלי החום במהלך היום תשנה במצבי לחץ ו/או חרדה. שינויים תזונתיים, תזונה עתירת סוכרים פשוטים ופחמימות עלולים להשפיע על תדירות גלי החום.
גלי חום בראי הרפואה הסינית:

ברפואה הסינית  הופעת תסמיני גיל המעבר קשורה לתפקוד של ארבעה איברים מרכזיים: הטחול, הכליות, הכבד והכבד. המטרה בטיפולי הדיקור היא לאזן את תפקוד ארבעת האיברים הללו כך שזרימת הצ'י בגוף תהיה טובה, ללא הפרעה.

תפקוד לקוי של כל אחד מהאיברים הללו יתבטא בתסמינים שונים. לדוגמא:
בחולשה של הכבד והכליות: יופיעו מחזורים לא סדירים לעיתים עם דימום מוגבר ולעיתים עם דימום מועט. גלי חום במיוחד בשעות הערב 17.00-19.00 ובלילה בין 01:00-03:00. יכולים להופיע גם עצירות ופה יבש או עצירות ושלשולים לסירוגין, "קפיצות" של שריר העין.

לעומת זאת במעורבות של הלב והטחול, נראה תסמינים שונים כגון: דפיקות לב מואצות / פלפיטציות, לחץ בחזה עם קושי להכניס אויר, בעיות שינה (לרוב בגלל דפיקות הלב) עייפות, כבדות של הרגליים ובטן נפוחה.

תסמינים הקשורים לרוב עם יתר לחץ דם וכולסטרול גבוה יופיעו לרוב כאשר תהיה נכחות של ליחה בגוף. במצבים אלו נראה עלייה במשקל (ללא קשר להוספת קלוריות לתפריט), צרבות, בחילות, בטן נפוחה, גלי חום עוצמתיים המלווים בהזעה מרובה, אי סבילות לחום או לבדים צמודים ומחממים.

טיפול טבעי בגלי חום:
מטרת טיפולי הדיקור בקליניקה היא לפתור את גלי החום. כלומר, להביא לירידה משמעותית בעוצמה ובתדירות של גלי החום עד להעלמות מוחלטת. דרך טיפולי הדיקור נביא לאיזון של מערך ההורמונים המעורבים בהופעת גלי החום. בנוסף, טיפולי הדיקור יביאו להסתגלות מהירה יותר לרמות האסטרוגן הנמוכות.

הפגישה הראשונה היא פגישת אבחון, ללא תשלום וללא התחייבות.  בתום פגישת האבחון תוכלי לבחור אם להישאר לטיפול או לא. בפגישת אבחון תתארי את מצבך הבריאותי- מה בדיוק מפריע לך ומהם התסמינים מהם את סובלת.  לאחר השיחה עדי תתאים לך את נקודות הדיקור בהתאם לתסמינים שתיארת ובהסתמך על סוג הדם שלך (ניתן לעשות בדיקת סוג דם בקליניקה).

בהמשך, טיפולי הדיקור תמיד יתחילו בשיחת משוב על השבוע שהיה- אילו שינויים הרגשת, על מה צריך לשים  עוד דגש.
לרוב, דרושים שלושה עד חמישה טיפולי דיקור עד להשגת הקלה משמעותית. לאחר הטיפול החמישי נעבור לטיפולי תחזוקה. כלומר, טיפול דיקור פעם בשבועיים , שלושה.

הצלחת הטיפולים מבוססת על שיטת הטיפול שעדי פיתחה. ניתן להרגיש הקלה כבר אחרי הטיפול הראשון או השני-  גלי החום יירדו בעוצמה ובתדירות . לקראת הטיפול הרביעי או החמישי נשארים  גלי החום העקשניים ביותר- אלו המופיעים עם היקיצה בשעות הבוקר.

סיפורי הצלחה – דיקור סיני לטיפול ב גלי חום-

לתיאום פגישה 
072-2499861052-6146854
רעננה, אחוזה 198. מרכז גולן.
תוכלי גם להשאיר הודעה
ונחזור אלייך- לחצי כאן

KETO# לנשים

להשיג את המשקל שאת אוהבת

כל מה שאת צריכה לדעת כדי להתחיל לראות תוצאות

WhatsApp Image 2021-01-18 at 10.49.35

הצטרפי לדיוור חודשי - מידע, טיפים, מתכונים, תכנים מרחבי העולם ופוסטים חדשים.

×
×

עגלת קניות

אני אשמח למסור לך פרטים נוספים

אחוזה 198, מרכז גולן, רעננה