גיל מעבר מוקדם מוגדר על פי הרפואה המערבית כאשר הווסת האחרונה (-מנופאוזה) מופיעה לפני גיל 40. הסיבה להפסקת הווסת בגילאי ה-30 נובעת משינוי במאזן ההורמונים. מערך ההורמונים נתון להשפעות תורשתיות, כגון: הגיל בו הופיעה הווסת הראשונה, אם היה הריון ובאיזה גיל, עם היו מספר ההריונות, אם היו הפלות ועוד. כמו כן, ישנן השפעות סביבתיות העלולות להשפיע על מאזן ההורמונים החל מתזונה, מתח כרוני,פעילות גופנית מאומצת ועד חשיפה לחומרים רעילים.

לפני שהווסת מפסיקה והאישה נכנסת באופן רשמי לגיל המעבר היא יכולה לעבור שנה של מחזור ללא ביוץ. במצבים כאלו אין ביוץ ולכן אין הפרשה של פרוגסטרון והאישה יכולה להתחיל לחוות סימנים המאפיינים את גיל המעבר, כגון: עלייה במשקל, אגירת מים ומצבי רוח מבלי לדעת שהיא התחילה את גיל המעבר. בשלב זה, הווסת אינה סדירה והדימום יכול להיות מעוט או מוגבר.  

הטיפול ברפואה המערבית הוא מתן הורמונים חלופיים (HRT) הבאים להסדיר ולייצב את תנודות ההורמונים (במיוחד של האסטרוגן והפרוגסטרון) כך שלא יהיו רמות קיצוניות מדי.

לפי הרפואה הסינית, מנופאוזה מוקדמת נובעת מהזדקנות בטרם עת- כאשר הגיל הביולוגי חורג ועובר את הגיל הכרונולוגי. בדרך כלל, מנופאוזה מוקדמת נובעת מחולשה של יין ויאנג הכליות.
טיפולים ברפואה הסינית בשלבים הקודמים למנופאוזה יכולים להסדיר את המחזור ולמנוע פגיעה חמורה יותר בכליות שתתבטא בהפסקת המחזור באופן מוחלט. בעזרת דיקור ותזונה נכונה הרפואה הסינית יכולה להחזיר את מערכות הגוף לתפקוד תקין ולהביא לאיזון הורמונלי.

גיל מעבר מלאכותי עלול להופיע בשל ניתוח או פגיעה במערכת הרבייה כגון: ניתוח להסרת הרחם (היסטרקטומי) ובמקרים מסוימים גם השחלות. כמו כן, ישנם מקרים בהן תרופות המיועדות לעורר את הFsh, Lh  העלולות לגרום לגיל מעבר זמני. התרופות הנשכיחות יותר נקרות לופרון, סינרל, דקפפטיל.

לפי הרפואה הסינית, ניתוחים להוצאת השחלות ו/או הרחם פוגעים במנגנון של הגוף להניע דם ועלולים לגרום לעימדון (סטזיס) של דם. טיפולים ברפואה הסינית, טיפולי דיקור, יכולים למנוע היווצרות של מסות וגידולים בבטן התחתונה בעזרת עידוד תנועה של דם  על ידי הדיקור וצמחי המרפא.

לתיאום פגישה 
072-2499861052-6146854
רעננה, אחוזה 198. מרכז גולן.
תוכלי גם להשאיר הודעה
ונחזור אלייך- לחצי כאן

KETO# לנשים

להשיג את המשקל שאת אוהבת

כל מה שאת צריכה לדעת כדי להתחיל לראות תוצאות

WhatsApp Image 2021-01-18 at 10.49.35

לחיות בסגנון

KETO# לנשים

מתכונים והדרכה להמשך הירידה

כל מה שאת צריכה לדעת כדי להמשיך לראות תוצאות

WhatsApp Image 2022-10-11 at 21.22.45

הצטרפי לדיוור חודשי - מידע, טיפים, מתכונים, תכנים מרחבי העולם ופוסטים חדשים.

תפריט נגישות

×
×

עגלת קניות

אני אשמח למסור לך פרטים נוספים

אחוזה 198, מרכז גולן, רעננה