בלוטות  יותרת הכליה, המכונות גם בלוטות האדרנל, הן בלוטות אנדוקריניות הממוקמות על החלק העליון  של כל כלייה. הן אחראיות על הפרשות הורמונים המשפיעים על תגובת הגוף למצבי לחץ, סטרס. ההורמון המוכר ביותר המופרש מבלוטות האדרנל הינו הקורטיזול. 

הקורטיזול, כמו שאר ההורמונים המופרשים מיותרת הכליה, מסייע לגוף לתפקד בצורה יעילה יותר במצבי לחץ, כגון: עידוד עליית הגלוקוז בדם, מדכא תגובות אלרגיות ודלקתיות של המערכת החיסונית.
במצב אידיאלי, רמת הקורטיזול משתנה במחזוריות לאורך היום כאשר בשעות הבוקר רמת הקורטיזול עולה, ובשעות הערב רמת הקורטיזול יורדת.רמה גבוהה יותר של קורטיזול תופיע  כתגובה למצבי לחץ חריגים, כמו תאונת דרכים, פעילות גופנית מוגברת, חוסר שינה, ניתוח.
בנוסף, רמות הקורטיזול עשויות לעלות בעקבות טיפול הורמונאלי באסטרוגן, פעילות גופנית, הריון, דיכאון, חרדה וצריכה של חומרים מעוררים, כמו Ephedra, המשמש להפחתת קופאין ומשקל, אפילו 3-2 כוסות קפה מספיקות כדי להעלות את רמות הקורטיזול.

במצבים בהם ישנה חשיפה ללחץ כרוני ללא תקופת התאוששות או מנוחה, הדרישה מבלוטת האדרנל גוברת. לחץ כרוני יוביל לרמות הקוטיזול גבוהות מדי למשך זמן רב מדי. כתוצאה עלולות להופיע תופעות לוואי, כגון: איבוד עצם, בצקות, רמות גבוהות של סוכר בדם, ריגשות רבה יותר לחיידקים, פטריות ווירוסים, בעיות שינה.
רמות גבוהות של קורטיזול עשויות להתבטא בעלייה במשקל, תיאבון מוגבר, ירידה קלה ברמות האנרגיה ובדחף המיני, וכן בעיות זיכרון קלות.
באופן טבעי, אנו מתייחסים לתופעות אלו בסלחנות ונוטים לראות בהן תוצאה טבעית של תהליך ההזדקנות שלנו. אולם, כפי שהספר קשר הקורטיזול מוכיח, תופעות אלו הן הסימנים המוקדמים של השמנת יתר, סוכרת, אימפוטנציה, שיטיון (דמנציה) מחלות לב, סרטן ומחלות אחרות. 
 
נשים רבות המגיעות לגיל המעבר סובלות מתשישות של בלוטות יותרת הכליה כתוצאה מדיכאון כרוני, עומס מופרז בעבודה (פיזי ונפשי) מחסור בשעות שינה. נשים אלו יגיעו לגיל המעבר כאשר הן סובלות  מתשישות גדולה. נשים או יאלצו להתמודד עם התשישות בנוסף לתופעות גיל המעבר מה שיהפוך את התקופה הזו לקשה במיוחד. הטיפול המתאים למצבים אלו יהיה טיפול בשורש הבעיה ולא בסימפטום. כלומר, טיפול בתכשירי קורטיזול למינהם רק יסתירו את הבעיה האמיתית ולא יפתרו אותה.
על מנת לפתור את הבעיה על המטופלת לעבור טיפול מקיף המתייחס לשגרת היומיום: תזונה, שינה, פעילות גופנית.
טיפולי הדיקור מסייעים להתגבר על מצבים אלו על ידי הרגעה והפחתת הלחץ בו שרוי הגוף. כמו כן, בעזרת טיפולי הדיקור וצמחי המרפא ניתן לחזק את התפקודים הרלוונטים (לפי אבחנה) ולסייע לגוף להתגבר על החולשה והתשישות הדומנטיית.

לתיאום פגישה 
072-2499861052-6146854
רעננה, אחוזה 198. מרכז גולן.
תוכלי גם להשאיר הודעה
ונחזור אלייך- לחצי כאן

KETO# לנשים

להשיג את המשקל שאת אוהבת

כל מה שאת צריכה לדעת כדי להתחיל לראות תוצאות

WhatsApp Image 2021-01-18 at 10.49.35

לחיות בסגנון

KETO# לנשים

מתכונים והדרכה להמשך הירידה

כל מה שאת צריכה לדעת כדי להמשיך לראות תוצאות

WhatsApp Image 2022-10-11 at 21.22.45

הצטרפי לדיוור חודשי - מידע, טיפים, מתכונים, תכנים מרחבי העולם ופוסטים חדשים.

תפריט נגישות

×
×

עגלת קניות

אני אשמח למסור לך פרטים נוספים

אחוזה 198, מרכז גולן, רעננה