גיל המעבר אצל גברים, המכונה אנדרופאוזה , נובע מירידה הדרגתית ברמות הטסטוסטרון בסביבות גילאי ה 50-40. בעזרת בדיקת דם פשוטה של רמות הטסטוסטרון בדם ניתן לאבחן את גיל המעבר אצל גברים ולשקול את הטיפול המתאים.

טסטוסטרון הוא ההורמון הזכרי העיקרי המיוצר באשכים ובבלוטת האדרנל אחראי על יצירת זרע ודחף מיני, ירידה בחוזק השריר, במסה ובכושר הגופני. מאחר והירידה הינה הדרגתית ולעיתים אינה מלווה בתסמינים כלשהם מקשה על אבחון גיל המעבר אצל גברים בקרב רופאים.
לעומת זאת ,גיל המעבר אצל נשים נובע מירידה משמעותית ברמות האסטרוגן עד להפסקה מוחלטת בהפרשתו ואיבוד הפוריות. לכן קל יותר לאבחן מתי אישה נכנסת לגיל המעבר ולהגדיר תקופה זו כמעבר.

גיל המעבר אצל גברים מאופיין בירידה פחות משמעותית ברמות הטסטוסטרון. לכן, התסמינים המאפיינים את תקופת גיל המעבר אצל גברים פחות אקוטיים ואין פגיעה בפוריון   (עדיין יש ייצור זרע). התסמינים המאפיינים את גיל המעבר אצל גברים דומים לאלו של הנשים אולם הם פחות תכופים:
1. ירידה בחשק המיני
2. גלי חום
3. הזעות לילה
4. עייפות, תשישות
5. כאבי מפרקים ושרירים
6. עצבנות
7. שינויים במצב הרוח
8. השמנה

מרבית הגברים מתלוננים בגיל המעבר על ירידה בחשק המיני ועל בעיות זקפה. אולם, חשוב לציין כי ישנם גברים שיעברו את גיל המעבר בצורה חלקה כיוון שהירידה ברמות ההורמונים לא תהיה משמעותית עבורם.

גיל המעבר אצל גברים יכול להתבטא גם במישור הנפשי ולהגיע עד  דיכאון , אובדן החשק וחוסר הנאה. גם תסמינים אלה יכולים לחלוף בעזרת דיקור מקצועי. כמובן, שקיים חיבור בין המצב הגופני והנפשי, ולעתים יש השפעה הדדית ביניהם. כך, כאשר מטפלים בביטויים הפיזיים המצב הנפשי משתפר גם כן.
הגורמים לגיל המעבר אצל גברים:
החל מגיל  30 מסתמנת ירידה ברמות הטסטוסטרון  של כ 10% בעשור. ירידה זו אינה מעידה על מחלה כלשהי אלא היא חלק מתהליך פיזיולוגי צפוי. באותה התקופה עולה רמת ה-SHBG או גלובולין, חלבון הקושר הורמוני מין ומונע ממנו להגיע אל אתרי המטרה. ההורמונים בצורתם הפעילה נמדדים לפי צורתם החופשית בדם.
הטיפול המוצע כיום ברפואה הקונבנציונאלית, לתופעות גיל המעבר אצל גברים הוא טיפול הורמונאלי חלופי (Testosterone Replacement Therapy) הכרוכות בתופעות לוואי שהחמורה מבניהם היא מחלת הסרטן. מאחר ורוב הגברים מעל גיל 50 יסבלו, ברמות שונות של חומרה, מהגדלה שפירה של הפרוסטטה, החשש הוא שאם קיימת בעיה בערמונית, מתן טיפול הורמונלי חלופי  עלול לתרום להגדלה השפירה של בלוטת הערמונית.
הטיפול ההורמונאלי יינתן רק לאחר שלילה של מחלות העלולות לגרום לירידה ברמות טסטוסטרון, כגון: סוכרת, מחלות הפוגעות בלב ו/או בריאות.
טיפול בתופעות גיל המעבר אצל גברים באמצעות הרפואה הסינית:
עיקר הטיפול בתופעות גיל המעבר מתרכז בשינוי הרגלי תזונה ודיקור בנקודות ההשפעה על פעילות המערכות האחראיות על תופעות גיל המעבר וזאת על מנת לאפשר לגוף להתאים עצמו בצורה טבעית, מבוקרת ומתונה לשינויים.
מטרת  הטיפול בתופעות גיל המעבר באמצעות דיקור סיני לחזק את איכות היאנג בגוף.

שלב ראשון של טיפול הדיקור הסיני בתופעות גיל המעבר מבוסס על כעשרה טיפולי דיקור של פעם בשבוע שמטרתו להחזיר לגוף את האיזונים הנדרשים. לאחר שלב זה המטופל מרגיש הקלה משמעותית בעוצמת הסימפטומים כאשר הוא נתון למעקב אחר תגובת הגוף. בסיומו של שלב הטיפול הראשון שוקלים שילוב סדרות נוספות של טיפולי דיקור סיני. במהלך תקופת הטיפול יש לשנות את הרגלי התזונה ולצרוך מזונות המתאימים לאבחנה (מזונות מקררים/ מחזקים/ מניעים וכד').

לטיפול בתופעות גיל המעבר באמצעות דיקור סיני תוצאות מצוינות מוכחות בעיקר לגבי הסימפטומים של הורדת גלי חום, שיפור אנרגיות, יציאה מדיכאון ושיפור איכות שינה.
הרפואה הסינית מייחסת לכליות את מקור אנרגיית היאנג ומכאן שרוב תופעות גיל המעבר נגרמות בשל "חוסר יאנג בכליות" או "חוסר איזון בין יין ויאנג הכליות". כמובן, שישנם איברים אחרים שמעורבים כמו הלב והכבד (כאיבר ותפקוד ברפואה הסינית).
חוסר יאנג בגוף  הנמצא בגיל המעבר מפר את האיזון בין מערכות יין ליאנג כאשר עודף באנרגיות היאנג (האנרגיה המחממת) גורם לסימפטומים של חום ויובש בנוסף לסימפטומים נוספים הקשורים ל"חוסר יין בכליות" המודגשים בגיל המעבר כמו נשירת שיער, כאבים בגב התחתון ובברכיים.
לסיכום "יאנג" היא האנרגיה החמה הפעילה וה"יין" היא האנרגיה הקרה והמרגיעה, כאשר מטרת הדיקור הסיני היא להחזיר לגוף בגיל המעבר את האיזון שהופר בין מערכות האנרגיה.
 
התאמת הדיקור הסיני למטופל
סוד הצלחת טיפול הדיקור בתופעות גיל המעבר הוא התאמת הטיפול בצורה פרטנית לכל מטופל בתואם למאפיינים האינדיבידואלים שלו. התאמת הטיפול מחייבת אבחון מעמיק של המטופל  הנעשה בצורה מקצועית ובבקרה מתמשכת לאורך הטיפול. חשוב להבין שלא ניתן לתת טיפול זהה למטופלים גם לא במצבים בהם הסימפטומים זהים. יש להתאים את מיקום נקודות הדיקור, העוצמה ומשך הטיפול לכל אישה ואישה.
על מנת להבטיח הצלחה בטיפול בתופעות גיל המעבר באמצעות דיקור סיני יש להקפיד להתקשר עם מטפלת בעלת ידע, ניסיון וכישורים ספציפיים בנושא זה.
שאלון גיל המעבר
האם אתה בגיל המעבר?
1. האם יש לך ירידה בכוח הגופני וברמת הסבולת?
2. האם אתה חש חסר אנרגיה?
3. האם אתה סובל מירידה בחשק המיני?
4. האם אתה מרגיש מדוכדך מהרגיל וסובל ממצבי רוח?
5. האם איבדת גובה?
6. האם שמת לב לירידה בשמחת החיים?
7. האם שמת לב לירידה בכושר הספורטיבי?
8. האם הרגשת בירידה בכושר בעבודה?
9. האם הרגשת שהזקפה שלך נמשכת פחות זמן וחזקה פחות?
10. האם אתה נרדם אחרי ארוחת הערב?

ענית על יותר משבע שאלות בחיוב?
התקשר לתיאום פגישה

לתיאום פגישה 
072-2499861052-6146854
רעננה, אחוזה 198. מרכז גולן.
תוכלי גם להשאיר הודעה
ונחזור אלייך- לחצי כאן

KETO# לנשים

להשיג את המשקל שאת אוהבת

כל מה שאת צריכה לדעת כדי להתחיל לראות תוצאות

WhatsApp Image 2021-01-18 at 10.49.35

לחיות בסגנון

KETO# לנשים

מתכונים והדרכה להמשך הירידה

כל מה שאת צריכה לדעת כדי להמשיך לראות תוצאות

WhatsApp Image 2022-10-11 at 21.22.45

הצטרפי לדיוור חודשי - מידע, טיפים, מתכונים, תכנים מרחבי העולם ופוסטים חדשים.

תפריט נגישות

×
×

עגלת קניות

אני אשמח למסור לך פרטים נוספים

אחוזה 198, מרכז גולן, רעננה