מאמרים - תזונה

רק 1000 קלוריות ליום והמשקל עדיין תקוע

מטופלות רבות מגיעות אליי כאשר המשקל שלהן תקוע.  הן נצמדות לתפריט המכיל 1000-1200 קלוריות ועדיין אין שינוי משמעותי במשקל. רובינו חושבות שהדרך המהירה ביותר לרדת במשקל היא לקזז, לחסוך בקלוריות. כלומר, להוריד את צריכת הקלוריות ל1000 קלוריות ליום. הגרעון הקלורי אכן מוביל לירידה במשקל אבל רק למספר שבועות. לרוב, בשבוע הרביעי לדיאטה הגוף מתאים את דרישת הקלוריות היומית לצריכת הקלוריות. הביטוי לכך יהיה עצירה בירידה.  

קראי עוד
רפואה סינית תזונה

לפי הרפואה הסינית, התזונה מרכיבה חלק חשוב בתהליך הטיפולי ולכן משולבת בכל תהליך טיפולי.  הקפדה על כללי התזונה הסינית אינה קלה ואינה מתאימה לאורח החיים המודרני. אולם, ניתן לקחת את הכללים הבסיסיים וליישם אותם בתפריט היומיומי. לפי הרפואה הסינית, כל מטופלת מאובחנת כמקרה יחיד ומיוחד ו"נתפר" לה טיפול העונה בדיוק על צרכיה, כך גם בתזונה. לאחר שנעשתה האבחנה, המטופלת תקבל תפריט המותאם אישית למצבה הבריאותי, אורח חייה ומצבה הבריאותי. הליווי האישי בקליניקה מבטיח שיהיו לך-המטופלת  את הכלים המתאימים גם כשתסיימי את תהליך הירידה במשקל. כך תוכלי לשמור על משקל היעד שלך . במהלך הטיפולים תלמדי מהם הרגלי האכילה המתאימים לגיל המעבר ותתואם לך תוכנית אכילה שתתבסס על סוג הדם שלך, לוח הזמנים שלך והמזונות המועדפים עלייך

קראי עוד
הרזיה נכונה  מה לאכול

מרבית המטופלות מספרות כי התפריט היומי שלהן מתבסס על מספר ארוחות קטנות כגון: סלטים, כריכים, מעדני חלב וכמובן מספר כוסות קפה הפוך המגיעות עם כמה עוגיות. אחת הסיבות לשינוי התזונתי נובע מוויתור על הכנת ארוחה חמה בעקבות היציאה של הילדים מהבית . פתאום, בישול ארוחה נראה מיותר ונשים רבות מתפשרות על כריך או מעדן חלב. איזה תפריט מתאים לירידה במשקל ב גיל המעבר?

קראי עוד
דיאטת חומץ תפוחים

שתיית כף חומץ תפוחים בכל בוקר מזרזת את תהליך הירידה במשקל. חומץ תפוחים טבעי שלא זוקק הוא בעל ערך תזונתי רב ועשוי לתרום ולעודד את תהליך ההרזיה. בשילוב דיקור סיני ייחודי ההרזיה מהירה ובטוחה.

קראי עוד
טיפול דיקור נגד עצירות

הסיבה השכיחה ביותר לעצירות היא תזונה דלה בסיבים תזונתיים ובנוזלים התורמים לתנועת הפסולת וכיווץ המעיים. כאשר אין מספיק סיבים תזונתיים או מים הצואה לא נדחפת לאורך המעי הגס. במצב זה, חיידקים וחומרי פסולת הנמצאים בצואה נספגים חזרה אל זרם הדם.

קראי עוד