שאלות ותשובות

כמה טיפולי דיקור נדרשים עד שארגיש הקלה בגלי החום?


קשה לקבוע מספר מדויק של טיפולים מאחר וכל מטוופלת מגיבה באופן שונה לטיפולים. כמו כן, זה תלוי אם במצב הבריאותי של המטופלת, האם היא לוקחת תרופות קבועות או לא. מרבית המטופלות מרגישות הקלה משמעותית בין הטיפול  השלישילטיפול החמישי. הטיפולים הראשונים נעשים פעם בשבוע. לאחר מכן, נעבור לטיפולי תחזוקה הנעשים בתדירות של שבועיים או שלושה שבועות. במשך כל התהליך, עדי מלווה כל מטופלת ומעניקה לה תמיכה והדרכה.

לאחר שאעשה את הטיפולים האם גלי החום יחזרו?


לרוב, גלי החום חולפים ואינם חוזרים. אולם, ישנם מקרים בהם נדרשים "טיפולי תחזוקה". טיפולי התחזוקה הם טיפולי דיקור הנעשים כל חודש או טיפולים בתקופות הידועות כבעיתיות, לדוגמאת בקופות לחוצות יותר מהרגיל או כאשר המצב הבריאותי משתנה.  

כל כמה זמן עושים טיפול דיקור?


במרבית המקרים נפגשים לטיפול פעם בשבוע למשך שלושה עד חמישה שבועות. ישנם מקרים חריגים בהם יש צורך להיפגש פעמיים בשבוע על מנת להשיג השפעה מהירה יותר.

האם הדיקור כואב?


תחילה אציין כי הדיקור נעשה עם מחטים סטריליות חד פעמיות. מחטי הדיקור באות בגדלים ובאורכים שונים. לכן, אם המטופלת רגישה או חוששת מהמחטים ניתן לבחור במחטים הדקות ביותר המצופות סיליקון. ציפוי הסיליקון מסייע להפחתת תחושת הכאב. הכאב המופיע לרוב נובע מהחדרת המחט אבל לאחר שהמחט הוחדרה לא מרגישים דבר. 

כמה זמן יימשכו תופעות גיל המעבר?


נשים רבות מניחות כי תופעות גיל המעבר מייצגות את שגרת החיים הצפויה להן מעכשיו והלאה.  אולם, תופעות גיל המעבר הן למעשה תסמיני הסתגלות של הגוף למאזן ההורמונאלי החדש.  בגיל מעבר טבעי הסימפטומים עלולים להימשך כ 5-10 שנים בערך.  תחילה הסימפטומים יהיו חזקים ועוצמתיים יותר עד שיגיעו לנקודת השיא ולאחר מכן ייפחתו באפן הדרגתי. טיפולי הדיקור בקליניקה משפיעים על תהליך ההסתגלות של הגוף למאזן ההורמונים החדש ומקצרים את משך הופעת גלי החום ואת עוצמתם. לרוב, גלי החום ב גיל המעבר מגיעים עם תסמינים נוספים, כגון: עלייה במשקל, דפיקות לב, אי שקט, עצבנות...  מאחר וכל הסימפטומים קשורים זה לזה, טיפול דיקור בסימפטום אחד עשוי להביא להקלה על שאר הסימפטומים.

למי מתאימים טיפולי הדיקור לגיל המעבר?


 טיפולי הדיקור מתאימים לנשים המעוניינות לטפל בתופעות גיל המעבר אך חוששות ממטיפול הורמונלי או מבעיות בריאותיות  העלולות להתלוות לטיפול ההורמונלי. טיפולי הדיקור לתופעות גיל המעבר מתאימים גם נשים המקבלות טיפול הורמונלי (HRT) אך מעוניינות להפסיק אותו. במקרה הזה טיפולי הדיקור יסייעו לגוף להתרגל למצב בו אין אספקת הורמונים חיצונית וימנעו את "תסמיני הגמילה" העשויים להופיע בהפסקת הטיפול ההורמונאלי.

דיקור להרזיה איך זה עובד?


טיפולי הדיקור באמת עוזרים?


איך ניתן לברר מה סוג הדם שלי?


למה לכל סוג הדם מתאימה תזונה אחרת?