מאמרים - פריון

חומרים חיוניים: צי דם נוזלי גוף וגינג

הפיזיולוגיה ברפואה הסינית שונה מזו של הרפואה המערבית והמרכיבים החיוניים לתפקודה אינם אלו המוכרים לנו. ארבעת המרכיבים העיקריים הם: צ'י, דם, נוזלי הגוף וג'ינג. קשה לתרגם ולהגדיר מונחים אלו, אולם אפשר להבין את הרעיון העומד מאחוריהם בעזרת התפקוד והפעולה אותם הם מבצעים.

קראי עוד
5 עקרונות אודות יין ויאנג

יין ויאנג הינם מונחים בפילוסופיה וברפואה הסינית המשמשים לתיאור בינארי של כל תופעה ביקום. מאחר וקצרה היריעה מלדון במונחים אלו בפירוט, נציג את עיקרי הדברים בצורה הברורה ביותר בהתייחס לגוף האדם והרפואה הסינית.

קראי עוד
שתי רפואות לגוף אחד

בכדי להבין את עקרונות הרפואה הסינית, עלייך לשים בצד את כל שידוע לך מתחום הביולוגיה, הפיזיולוגיה והרפואה המערבית. לרפואה הסינית יש תיאוריות ייחודיות אודות גוף האדם ותפקודי האיברים. התיאוריות של הרפואה הסינית לגבי הפיזיולוגיה של גוף האדם אינן יכולות ואינן אמורות לעמוד בהשוואה לרפואה המערבית. כל אחת מהרפואות (הסינית והמערבית) עומדת בזכות עצמה ובעלת הגיון שונה לפיו היא מאבחנת את הגוף ואת המצב הבריאותי.

קראי עוד
דיקור סיני לפריון

 "אני לא יודעת מה לא בסדר... מה אעשה, מתי אכנס להריון? כל החברות שלי כבר בהריון, למה אני לא מצליחה??" טיפולי דיקור לפוריות דורשים התאמה מדויקת וליווי צמוד למטופלת. חשוב לאבחן מה בדיוק מפריע לקליטת ההריון ו/ או השמירה על הריון תקין. לבדוק האם ישנם  סיבוכים כמו שחלות פוליציסטיות, פוליפים ברחם, מחזור לא סדיר הפוגעים ב איזון ההורמונאלי  של המטופלת.

קראי עוד
שחלות פוליציסטיות

תסמונת שחלות פוליציסטיות (באנגלית PCOS) נחשבת לאחד הגורמים המובילים  לאי-פריון בקרב נשים בגיל הפריון. התסמינים הבולטים של שחלות פוליציסטיות הם: קושי להיכנס להריון, מחזור לא סדיר, נשירת שיער, רמות סוכר גבוהות בדם (בעקבות חוסר רגישות לאינסולין) ותיתכן גם נטייה להשמנה.  חשוב לציין כי, לנשים עם שחלות פוליציסטיות, אין בעיה באיכות הביציות, או בכמות הביציות בשחלה.

קראי עוד