מאמרים - גיל המעבר

כיצד ניתן להתגבר על בעיות שינה בגיל המעבר

תקופת גיל המעבר מתאפיינת לרוב כתקופה עמוסה ותובענית במיוחד המאלצת נשים רבות לדלג על שנת צהריים ולנצל את נדודי השינה על מנת 'להרוויח' עוד זמן לסידור הבית ומטלות אחרות. אולם, חשוב לדעת כי היעדר שעות שינה בגיל המעבר עלול להחמיר את תמונת הסימפטומים המאפיינת את גיל המעבר (גלי חום, הזעות לילה,השמנה ועוד) מאחר וחוסר שינה מעלה את רמות הקורטיקוסטרואידים, הורמוני הלחץ, העלולים לפגוע באיזון ההורמונאלי ובמערכת החיסונית. 

קראי עוד
יובש בנרתיק בגיל המעבר

נשים רבות מדווחות על תחושת יובש בנרתיק ואי נוחות בעת קיום יחסי מין בתקופת גיל המעבר. תחושת היובש נגרמת מירידה ברמות האסטרוגן (הירידה ברמות ההורמונים היא שלב פיזיולוגי וצפוי, לא מדובר במחלה כלשהי). היובש בנרתיק עלול להוביל לזיהומים חוזרים מאחר ודפנות נרתיק הופכות לדקות ויבשות. תנאים אלו מעודדים התרבות חיידקים ויצירת דלקת. בנוסף לכך, השינוי ברמת החומציות של הנרתיק פוגעת ביכולת ההגנה הטבעית של רירית הנרתיק מפני חיידקים ופטריות.

קראי עוד
אמא מה עושים בגיל המעבר

 מרבית הנשים הנמצאות בתקופה זו בגיל המעבר נאלצות להתמודד עם תופעות כגון: גלי חום, הזעות לילה, יובש וגינאלי , השמנה וכדומה.  כנשים אנו רגילות להתייעץ עם אמא בנוגע לכל שינוי משמעותי המתרחש בגופינו. כך עשינו עם הופעת הווסת הראשונה, הכניסה להריון והלידה. אולם, במקרה של גיל המעבר, נשים רבות נאלצות להתמודד לראשונה בחייהן עם שינוי פיסיולוגי ופסיכולוגי ללא כל מידע מצד אמא.

קראי עוד
רפואה סינית   גיל המעבר

ברפואה הסינית כל סימן וסימפטום אינו עומד בפני עצמו אלא מקבל משמעות ביחס לסימפטומים הנוספים היוצרים ביחד את התמונה השלמה. המטפל ברפואה הסינית אינו יכול לטפל בסימפטום בודד מבלי להתבונן על התמונה השלמה. זאת מאחר וכל סימפטום מקבל משמעות שונה בהתאם לסימפטומים המתלווים אליו. לאור זאת אפשר להבין מדוע אין פורמולה אחת של דיקור או צמחי מרפא המתאימה לכל מטופלת המתלוננת על גלי חום בגיל המעבר. לדוגמא, אישה המתלוננת על גלי חום בנוסף לכאבי ראש, הזעות, צריבה וגרד בנרתיק תקבל טיפול דיקור שונה מאישה המתלוננת על גלי חום בנוסף לבטן נפוחה, שלשולים ותחושת קור בין גלי החום.         

קראי עוד